Jak przebiega i jak długo trwa proces rozpatrywania wniosku o ochronę marki?

 

Ochrona marki to zdecydowanie pierwszy i najważniejszy krok w przygotowaniach do biznesu z partnerami z Chin i  to niezależnie czy kupujesz czy sprzedajesz za Wielki Mur. Już dziś największe chińskie platformy e-handlu warunkują dopuszczenie produktu do sprzedaży od okazania wydanego przez China Trademark Office świadectwa uzyskania rejestracji marki. Powinieneś ją zgłosić do ochrony jeszcze zanim pokarzesz ją swoim klientom.  

A w Chinach każdy może zgłosić do ochrony twój - twój konkurent, twój klient, dostawca czy nawet osoba postronna. I zrobi to zgodnie z lokalnym prawem, jeżeli tylko złoży wniosek o ochronę jako pierwszy. Z certyfikatem rejestracji znaku towarowego wydanym lokalnie przez China Trademark Office, staje się pełnoprawnym właścicielem marki. 

Najefektywniej uzyskać ochronę marki w Chinach złożywszy wniosek bezpośrednio w Chinach, a nie przez instytucje międzynarodowe. Dzięki temu szybciej będzie on rozpatrzony. Zapewnisz sobie też lepszą ochronę przez próbą unieważnienia twojego znaku towarowego.

Nie czekaj ze złożeniem wniosku o ochronę na "po targach" czy jak otrzymasz zamówienie. Historia pokazuje, że może być już za późno. Odzyskanie wtedy marki jest możliwe, przy czym jest kosztowne i długotrwałe. 

 
 

Powyższy schemat ilustruje postępowanie przy założeniu braku sprzeciwów czy protestów. Którekolwiek z tych zdarzeń powoduje wydłużenie czasu trwania procesu na danym etapie i może skutkować finalną odmową udzielenia ochrony. 

 

Zapytaj o wycenę

arrow&v
 

Napisz do mnie

©2019 by Michał Bielewicz

Wolisz porozmawiać? Zadzwoń, albo podaj swój telefon. Oddzownię. 

ForCap Michal Bielewicz

ul. Jowisza 2a/4, Straszyn, 83-010

NIP: PL9570080503

Tel:

+86 186 2157 0410

+48 601 360 480

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White LinkedIn Icon