Napisz do mnie

©2019 by Michał Bielewicz

Wolisz porozmawiać? Zadzwoń, albo podaj swój telefon. Oddzownię. 

ForCap Michal Bielewicz

ul. Jowisza 2a/4, Straszyn, 83-010

NIP: PL9570080503

Tel:

+86 186 2157 0410

+48 601 360 480

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White LinkedIn Icon

„Nie musisz mnie szukać gdy masz dobry produkt.

Ja znajdę Ciebie.”

Słowa chińskiego dystrybutora wypowiedziane podczas spotkania biznesowego; 
kwintesencja strategii produktowej.

Atrakcyjność rynku chińskiego jest już przez nikogo niekwestionowana. Populacja i siła zakupowa klasy średniej tego kraju pobudza do działania wielu menadżerów eksportu z całego świata. Liczne regulacje prawne, inna uwarunkowania biznesu oraz odmienne normy produktowe sprawiają, że nie każdy produkt można sprzedać do Chin. Realna sprzedaż jest więc wynikiem końcowym procesu przygotowywania się do eksportu do Chin. 

Pierwszym krokiem powinna być ochrona własnej marki oraz walidacja możliwości prawnych sprzedaży danego produktu za Wielki Mur. Lokalne normy produktowe nie zawsze są identyczne z europejskimi. Sprawdzenie zgodności produktu z normami i dopasowanie go do obowiązującej litery prawa, zwane certyfikacją produktu, jest więc konieczne by wejść głębiej w rynek, szczególnie w modelu tradycyjnego importu do Chin.

Sprzedaż do Chin jest możliwa również w formule cross-border. Jest to rozwijający się, pilotażowo otworzony, bardzo ważny kanał sprzedaży do Chin, w którym można sprzedawać wybrane produkty bez konieczności certyfikacji (np. wybrane kategorie kosmetyków bez koniecznych testów na zwierzętach). Ale nikt nie potrafi przewidzieć jak długo ten kanał będzie otwarty dla biznesu. 

Chińscy klienci wymagają od dostawcy znacznie większego zaangażowania w projekt rozwoju rynku, niż zwykliśmy to robić w Europie. Oczekują wsparcia projektowego, marketingowego, budżetów oraz specjalnego traktowania przez dział eksportu. Nieprzygotowany producent czując rosnące oczekiwania ze strony klienta i jednocześnie brak lub niewielkie zamówienia, zniechęca się do Chin. 

Zdecydowanie rekomenduję zainteresowanie się rynkiem chińskim. Służę swoim doświadczeniem i wiedzą o nim wszystkim tym, którzy Chiny i Azję obrali za strategiczny kierunek rozwoju. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami mojego wsparcia. 

 

Twój eksport do Chin mogę wesprzeć na wiele sposobów